Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Prodejna otevřena Po-Pá 9-12// 13-16
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak správně vybrat sedací vak
28.02.2021
Komentáře (0)

Jak správně vybrat sedací vak

Zvolte správně danou velikost sedacího vaku .

 

Sedací vaky jsou hitem, který zaplavil české obýváky. A tak i výrobců sedacích vaků přibývá velkým tempem. Jak se v obrovském množství sedacích vaků zorientovat a podle čeho vybrat sedací pytel, který vám vydrží a bude přesně odpovídat vašim požadavkům.

Krása není to nejdůležitější, důležité je to, co je uvnitř! Říkala vám tohle maminka také? Tak přesně stejná „poučka“ platí i o sedacích pytlech - vybírat si sedací vak očima je přirozené, ale mnohem větší pozornost byste měli věnovat tomu, co je uvnitř. Náplň sedacích vaků by měly tvořit polystyrenové kuličky EPS, velkým obloukem se naopak vyhněte polystyrenové drti nebo jak někteří píší polystyrenový granulát (kuličky) . Je to polystyren který se používá na stavbách . 

Náplň vaků, to je oč tu běží

Polystyrenová drť slehne velmi rychle, navíc se z ní práší, což je zdraví škodlivé. Při výběru sedacího pytle proto hledejte tvrzené polysterenové kuličky EPS. Ty se liší velikostí a svou roli hraje i hustota kuliček ve vacích. Čím větší kuličky, tím lépe se v nich sedí, ale mají větší tendenci slehávat. Kvalitní sedací vaky mají ale otvor na doplňování kuliček a někteří prodejci prodávají i náhradní náplně do vaků, takže se nemusíte bát, že by vaše investice do sedacího pytle přišla vniveč.Sedací vaky nejsou jenom moderní záležitostí - mají i velmi dobré ortopedické vlastnosti a jejich výhod můžou využívat i lidé dlouhodobě připoutaní na lůžko nebo třeba nemocná zvířata - na sedacích vacích se ležícím pacientům netvoří proleženiny. Čím dál častěji se také setkáte se sedacími vaky pro děti, které je můžou využívat nejen k sezení, ale i jako bezpečnou plochu pro hraní.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

M&M sedací vaky s.r.o.
Sušilova 7a/2199
Zábřeh 789 01

telefon : 602 108 398
IČ : 01844881
DIČ : CZ01844881

M&M sedaci vaky s.r.o.
Prodejna otevřena Po-Pá 9-12// 13-16
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz